Napelem Pályázat!
NAPELEM RENDSZER
Cselekedjen időben és találjon hosszú távú megoldást cége energia biztonságára
és hosszú távú versenyképességére! Jelenleg a legjobb megoldás vállalkozásoknak
a kölségek kiszámítható csökkentésére! Továbbá függetlenítheti magát az áram
kiszámíthatatlan ingadozásaival szemben!
Használja ki a lehetőséget és termelje meg ipari napelem rendszerrel a cége működéséhez
szükséges áramot! Mi megtervezzük, letelepítjük és ha szükséges visszwatt védelemmel látjuk el a rendszert!
A Visszwatt védelemről
A hálózati szolgáltató előírja az 50 kwp teljssítmény felett a hálózatba visszatáplálási eszközt!
Általában cégeknél ipari napelemes rendszereknél gyakori!
Ez az eszköz, a rendszer által megtermelt áramot meggátolja visszatáplálni a hálózatba,
de a kiszámolt áramigényt továbbítja nappközben az üzembe!
Nagyon fontos, hogy az áramszolgáltató világpiaci áraitól függetleníti cégét vagy jelentősen csökkenti,
és ezzel VERSENYKÉPESSÉGÉT megőrzi a piacon!
Jelenleg nincsennek pályázatok kiírva, de amint stabilizálódnak az Európai Únió közötti
megállapodások várhatóak pályázati megoldások!
Ha precíz és megbízható napelem rendszert keres garanciával, versenyképességének megőrzésére érdekében, költségeinek csökkentésével, keressen minket bizalommal!
A Sun Elements Kft napelem rendszerekben és hűtés-fűtésben hatékony megoldásokat kínál magánszemélyek részére is!
Sajnos jelenleg a kormány felfüggesztette a támogatásokat de csak átmenetileg.
A jövő energia termelő rendszere a nepelem amelyből több fajta létezik lásd Napelem Rendszerek!
A napelem+hőszivattyú jelenleg a megújúló energia hasznosításával a legkörnyezetbarátabb rendszer.
Ebben az esetben az energia kölségek lenullázhatók!
2024-ben új napelem pályázat indul Napenergia Plusz Program néven. Összesen 75,8 milliárd forint keretösszegű támogatást nyújt a kormány a napelemek telepítésére és a megtermelt energia tárolására. A bruttó elszámolásba kerülő lakossági felhasználók részére.
A napelem pályázat célja, hogy a családok saját maguknak termeljenek zöldenergiát és tárolják. Ezzel hosszabb időszak alatt tudják felhasználni az általuk termelt zöldenergiát. Így a hálózatból vételezett energia sokkal kevesebb lesz. Tehát az új napelemes pályázat mindkettőre, vagyis napelemre és tárolóra lesz elérhető. Cél, hogy a saját háztetőre felszerelt napelemes rendszer összeköttetésben kerüljön egy tárolós akkumulátoros technológiával. Ösztönözve a zöldenergia tárolást, a visszatáplálás helyett.
Feltételek még most dolgozza ki a tárca és egyeztet a szakértőkkel. Tervek szerint 2024. január 1-től lesz elérhető az új napelem pályázat a Napenergia Plusz Program.
A támogatás legfeljebb 4 kilowatt teljesítményű napelemes rendszerekhez lesz elérhető, a tároló kapacitása pedig legfeljebb 8 kilowattóra lehet majd. A pályázat segítségével akár 20 ezer otthon is korszerűsítésre kerülhet. A családok vissza nem térítendő támogatást kapnak, ami a költségeik 65 százalékát fedezi.
Előregisztráció az alábbi űrlap kitöltésével lehetséges
Napelem plusz program
A pályázati felhívás elérhetősége: https://napelem.palyazat.gov.
A PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSI MÓDJA, HATÁRIDEJE ÉS HELYE
A pályázat elektronikusan, a https://napelem.palyazat.gov.
A pályázatot koordináló szerv 2022. október 27-i közleménye szerint módosult a pályázat felhívása.
A pályázat második üteméről az uniós támogatások felhasználásáról szóló hivatalos megállapodást követően születik döntés.
EZ A TÁMOGTÁSI PROGRAM MIRŐ SZÓL?
A „Lakossági napelemes rendszerek támogatása és fűtési rendszerek elektrifikálása napelemes rendszerekkel” elnevezésű pályázat az országos átlagot el nem érő jövedelmű, saját tulajdonú ingatlannal rendelkező magánszemélyek számára nyújt lehetőséget arra, hogy vissza nem térítendő támogatás felhasználásával lakóépületeiken megújuló energiaforrásból megvalósuló energiatermelés fejlesztését, illetve energiahatékonysági korszerűsítést hajtsanak végre. A pályázat célja Magyarország beépített háztartásinapelem-
A TÁMOGATÁS IGÉNYBEVÉTELÉNEK FELTÉTELEI
Jelen pályázati kiírásra kizárólag azon nagykorú természetes személy (magánszemély) nyújthat be pályázatot, aki
magyar adóazonosító jellel rendelkezik, és
a beruházással érintett ingatlanban (legalább rész)tulajdonnal rendelkezik, és
megfelel a jövedelmi előírásnak.
A jövedelmi előírás értelmében azon háztartás egyik nagykorú tagja nyújthat be pályázatot, amely háztartásnál a beruházással érintett ingatlan 2021. augusztus 30-i állapot szerinti, természetes személy tulajdonosai közül a 2020. évben jövedelemmel rendelkezők 2020. évi, a személyi jövedelemadó-bevallás szerinti összevont jövedelmének egy főre jutó összege 0 forint és 4.850.000 forint közé esik.
A jövedelmi előírás teljesítéséhez csak a tulajdonosokat kell figyelembe venni (a pályázat benyújtásakor aktuális tulajdonosokat), az állandó lakcímmel/tartózkodási hellyel oda bejelentettek számával nem kell számolni az egy főre jutó jövedelem esetén.
A felhívás tekintetében jövedelemnek minősül a nyugdíj is. A jövedelemmel nem rendelkező tulajdonosok a számítás során nem vehetők figyelembe.
A pályázat szempontjából azon személy minősül tulajdonosnak, aki a pályázat benyújtásához csatolt tulajdoni lap II. rovata alapján az ingatlanban tulajdoni hányaddal rendelkezik, tehát széljegyen történő feltüntetés önmagában nem elegendő.
Egy magánszemély csak egy ingatlan vonatkozásában részesíthető támogatásban, illetve ugyanazon ingatlan/albetét esetén csak egy pályázat kapcsán nyújtható támogatás.
A PÁLYÁZATTAL ÉRINTETT ÉPÜLETEK KÖRE
A pályázat keretén belül a beruházás megvalósítását követően lakott, a pályázó magánszemély (rész)tulajdonában álló, egyedi fűtési rendszerrel ellátott
családi házra;
használati megállapodással rendelkező, osztatlan közös tulajdonban lévő lakóház (ikerház, sorház) elkülöníthető, jogilag és energetikai szempontból önálló egységet képező épületére/
épületrészére;
legfeljebb 6 lakásos társasházi, illetve szövetkezeti ingatlanok részét képező épületrészre/lakásra nyújtható be támogatási igény.
A pályázati részvétel további feltétele, hogy az épület olyan műszaki állapotban legyen, hogy egyéb beavatkozás nélkül is alkalmas legyen a beruházás fogadására.
TÁMOGATHATÓ TEVÉKENYSÉGEK KÖRE, MŰSZAKI ELVÁRÁSOK
A pályázat keretében kizárólag az alábbi két különböző műszaki tartalom egyikére igényelhető támogatás, különböző keretösszegekkel:
Tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás kiváltását célzó napelemes rendszer létesítése – 2,9 millió forint.
Tetőszerkezetre helyezett, napelemes rendszer létesítése, fűtési rendszer elektrifikálása hőszivattyúval, villamosenergia tároló beépítése és nyílászáró cseréje – 11,3 millió forint.
Főbb paraméterek:
Napelemes rendszer csak tetőszerkezeten helyezhető el.
Maximális elszámolható névleges teljesítmény napelem esetén: támogatásban kizárólag olyan napelemes rendszer részesíthető, ahol a napelem-panelek összesített névleges beépített teljesítménye nem haladja meg a pályázat által érintett ingatlanban a pályázat beadását megelőző, a fogyasztó által kézhez kapott utolsó havi villamosenergia fogyasztási számla szerinti fogyasztás kWh-ban kifejezett összegének 0,0109-cel megszorzott értékét, de legfeljebb az 5 kWp-et.
Maximális elszámolható névleges teljesítmény hőszivattyú esetén: a meglévő fűtési rendszer kiváltása, új, energiahatékony, legfeljebb 12 kW fűtési teljesítményű levegő-levegő, vagy levegő-víz hőszivattyú beépítésével.
A napelemes rendszerhez kapcsolódó akkumulátoros tárolóegység esetén, az akkumulátor tárolókapacitása nem haladhatja meg a 14 kWh-t.
Fűtött és fűtetlen tereket elválasztó nyílászáró szerkezetek (ablakok, ajtók) energiamegtakarítást eredményező cseréje.
A műszaki tartalom kombinációi közül a pályázat benyújtásakor egyetlen változat jelölhető meg. A pályázaton támogatást nyert személyek a beruházást csak olyan vállalkozással valósíthatják meg, amely egy kivitelezői listán szerepel.
A támogatási kérelem benyújtásának feltétele a kivitelezővel megkötött előszerződés.
FÜGGETLENEDHET ENERGIASZOLGÁLTATÓJÁTÓL
Keressen minket bizalommal, és szakértő kollégáinkkal megtaláljuk önnek a
legmegfelelőbb rendszert igényeinek megfelelően!